I Ogólnopolskie forum obronności

W dniach 21 i 22 października 2017r. odbyło się I Ogólnopolskie forum obronności „Bezpieczeństwo i tolerancja”, którego organizatorami byli członkowie Koła LOK „8”Solec Kujawski działającym przy Liga Obrony Kraju Kujawsko-pomorska Organizacja im. Pomorskiego Okręgu Wojskowego w Bydgoszczy.

 

W pierwszym dniu w miejscowości Godawy odbył się turniej strzelecki, w którym korzystając z zaproszenia organizatorów wzięła udział drużyna ze Szkoły Podoficerskiej w składzie mł.bryg. Marcin Mazurkiewicz, st.asp. Rafał Szafkowski, mł.asp. Wojciech Brożyński. Zawody rozegrano w konkurencjach karabin kbk ak, oraz pistolet Glock 17.

W konkurencji pistolet mężczyźni 3 miejsce zajął mł. bryg. Marcin Mazurkiewicz. Na szesnaście startujących drużyn funkcjonariusze z SP drużynowo zajęli : konkurencja pistolet 5 miejsce, konkurencja karabin 8 miejsce, konkurencja dwubój 6 miejsce.

Drugiego dnia forum w hali OSiR w Solcu Kujawskim odbył się wykład na temat tolerancji oraz obrony koniecznej wygłoszony przez policjantów z KM Policji w Bydgoszczy oraz seminarium sztuk walki ,na którym w praktyczny sposób uczestników z technikami obrony zapoznali Zbigniew Syc 10 dan PASW, Marek Talarek 8 dan PASW, Mariusz Fabijański 7 dan PASW oraz Dominik Sokół 3 dan Combat.