Szkolenie dla instruktorów sonarów holowanych

W dniach 6-7 października na terenie ośrodka szkoleniowego Szkoły Podoficerskiej PSP w Tylnej Górze gm. Koronowo odbyło się szkolenie doskonalące dla 16 funkcjonariuszy Szkoły Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy, którzy będą stanowili kadrę instruktorską na zajęciach z zakresu obsługi sonarów do celów poszukiwawczych.

Zajęcia prowadzone były przez wykładowców z firmy NHN Polska z siedzibą w Katowicach, która to firma była dostawcą 2 szt. sonarów holowanych EdgeTech 4125 wraz z osprzętem dla Szkoły Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy.

Celem szkolenia było uzyskanie i usystematyzowanie wiedzy, a także nabycie umiejętności z zakresu obsługi sonarów holowanych przeznaczonych do prowadzenia poszukiwań obiektów podwodnych oraz wspierania działania nurków. Zakres szkolenia obejmował między innymi informacje teoretyczne dotyczące interpretacji obrazów sonarowych, lokalizacji obiektów podwodnych oraz wpływu parametrów środowiska wodnego na pracę sonaru. W drugim dniu szkolenia wykonano pełny zaplanowany zakres prac praktycznych na Zalewie Koronowskim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dane kontaktowe:

Szkoła Podoficerska Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy

ul. Glinki 86 tel. 85-861 Bydgoszcz
centrala: 52 349-84-00
fax: 52 375-30-77

mail: sppspbydgoszcz@straz.gov.pl

Znajdź nas również na:

FacebookGoogleTwitterYoutube